+420 739 008 225 Menu

Rehabilitační cvičení DNS

DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace je světově proslavený terapeutický koncept, založený profesorem Pavlem Kolářem (přednosta rehabilitační kliniky FN Motol, zakladatel CPM Praha). DNS využívá znalostí vývojové kineziologie, tzn. pohybových vzorů dítěte během prvního roku života. Definuje ideální posturu (držení těla) a dýchání a to vše během pohybu v gravitačním poli. Tento koncept je hojně využívaný zejména v rehabilitaci, sportu a příbuzných oborech medicínské praxe.
Rozvrh cvičení

V lekcích se naučíte správně aktivovat střed těla, stabilizovat páteř a správně dýchat. Cvičení je zaměřeno na posílení fyziologické funkce bránice a pánevního dna, respektuje biomechanické principy kloubů během všech pohybů. I těžší cvičení se pak stává velmi jednoduchým a nenáročným a pacienta či sportovce vrací do původní, velmi často i lepší kondice.

Celý kurz prochází posturálně lokomoční lidský vývoj, to znamená pohyb z jedné pozice do druhé. Začínáme v pozicích nižších (základních, v poloze na zádech a na břiše) a postupně projdeme celou vertikalizační řadou proti působení zevních sil (v běžném životě má největší význam gravitace) a jejími bohatými variacemi.

DNS skupinové cvičení je vhodné pro každého, kdo chce lépe porozumět svému tělu a lépe ho ovládat. Napomáhá nácviku i přecvičení základních stereotypů pohybu. Je vhodné pro pacienty s bolestí zad, bolestí hlavy, problémy v oblasti dolních či horních končetin, Cvičení je také vhodné pro pacienty s neurologickou či ortopedickou diagnózou, po úrazech a operacích, kdy lékař dovolí běžnou denní zátěž. Ženám během těhotenství pomůže aktivovat správné držení těla, preventivně působí na vznik diastázy (rozestupu břišní stěny), po porodu vrací přirozeně tělo do původní kondice.

DNS začátečníci

Cvičení je vhodné pro každého, kdo s touto přirozenou pohybovou terapií začíná, nebo je pokročilý, ale má přetrvávající zdravotní omezení pohybu. Lekcí se samozřejmě mohou zúčastnit i pokročilí, kteří si rádi zacvičí v pomalejším tempu. Opakování je matka moudrosti a cvičení dělá mistry. ☺ Lekce jsou systematicky řazeny od úplných začátků a postupně se bude přidávat na obtížnosti.

DNS pokročilí

Cvičení je vhodné pro toho, kdo s námi absolvoval alespoň jeden DNS kurz, ve cvičení se orientuje a nelimitují ho příliš velké zdravotní obtíže. Menší pohybové obtíže nejsou překážkou, pracujeme na jejich odstranění. Cvičení je o něco více fyzicky náročné než pro začátečníky, nicméně stále je kladen důraz na jeho rehabilitační charakter.

Aktuální kurzy - Rehabilitační cvičení DNS

Pondělí 6:45
Zač
K
DNS cvičení pro začátečníky 17 lekcí (od 29. 1. do…
Pondělí 8:00
Zač
K
Lekce je planě obsazena
Pondělí 16:00
K
Lekce je planě obsazena
Úterý 15:30
K
UZAVŘENÁ SKUPINA PRO MLÁDEŽ HOKEJOVÉHO KLUBU LEV SLANÝ
Úterý 16:15
K
UZAVŘENÁ SKUPINA PRO MLÁDEŽ HOKEJOVÉHO KLUBU LEV SLANÝ
Středa 8:00
Pokr
K
Lekce je planě obsazena
Středa 9:15
K
DNS cvičení pro mírně pokročilé 17 lekcí (od 31. 1.…
Středa 15:30
K
UZAVŘENÁ SKUPINA PRO MLÁDEŽ HOKEJOVÉHO KLUBU LEV SLANÝ
Středa 17:45
Pok
K
Lekce je planě obsazena
Čtvrtek 8:00
Zač
K
Lekce je planě obsazena
Čtvrtek 16:30
Zač
K
Lekce je planě obsazena
Čtvrtek 17:45
K
Lekce je planě obsazena
Pátek 7:00
Zač
K
Lekce je planě obsazena

S kým budete cvičit?

Martina Ježková - lektorka Iyengar jógy, DNS, fyzioterapie

Martina Ježková

Fyzioterapeutka s dlouholetou praxí, lektorka jógy a DNS. Svoje znalosti předává na kurzech téměř po celém světě.

Moje kurzy
AnnaHrbatá, lektorka

Anna Hrbatá

Skvělá fyzioterapeutka s velkými zkušenostmi zejména v terapii miminek a malých dětí, věnuje se i problematice dospělých.

Moje kurzy
Kateřina Ježková - Centrum Generace Slaný

Kateřina Ježková

Fyzioterapeutka a lektorka DNS kurzů. Můžete si být jisti, že při terapii nebo při lekci Vám dá zaručeně "zabrat", ale úspěch se dostaví.

Moje kurzy