+420 739 008 225 Menu

Iyengar jóga pro pacienty s RS

Iyengar jóga pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) a s jinými neurologickými diagnózami, kteří chtějí na sobě pracovat a obávají se zařazení do běžných lekcí z důvodu svého většího či menšího handicapu.
Rozvrh cvičení

Roztroušená skleróza nemá žádnou jednoznačnou příčinu vzniku a neexistuje ani žádný jednoznačný lék na toto onemocnění.  Iyengar jóga poskytuje pragmatický přístup, jak efektivně ovládnout různé stupně tohoto onemocnění a jak možná předcházet budoucím atakám a progresi nemoci.

Cílem této terapeutické lekce je též udržet klienty co nejvíce aktivní a podpořit jejich individuální schopnosti koordinace pohybu a nezávislosti na druhých. Pracujeme na zmírnění symptomů jako je brnění, pálivá bolest, slabost, vyčerpání, inkontinence, poruchy rovnováhy, řeči a další. Jóga také velmi pozitivně působí na snížení pocitu deprese a úzkosti. Přestože RS prezentuje velikou škálu symptomů a nepředvídatelných a frustrujících výzev, které se liší případ od případu a závisí na stádiu onemocnění, pevně věříme, že se našim klientům podaří získat či udržet pozitivní výsledek díky zařazení jógy do svého každodenního života. Dobrá zpráva je, že RS je zvládnutelný stav a vy v tom nejste sami.

Lekce je vedena fyzioterapeutkou a lektorkou jógy Mgr. Martinou Ježkovou, která má mnoholeté zkušenosti s pacienty s RS a úzce spolupracuje se seniorským lektorem Iyengar jógy pro RS Garth McLeanem z Los Angeles (USA). Dále spolupracujeme se společností Roska, RS centry a rehabilitačním oddělením FN Motol.

Lekce jsou vhodné i pro klienty na vozíku. Vítáme rodinné příslušníky, aby se zúčastnili lekcí za účelem asistence a naučení se postupů pro praxi v domácím prostředí. K přihlášení je nutné kontaktovat lektora.

Aktuální kurzy - Iyengar jóga pro pacienty s RS

Úterý 17:15
O
Iyengar jóga pro pacienty s neurologickým onemocněním 13 lekcí (od…

S kým budete cvičit?

Martina Ježková - lektorka Iyengar jógy, DNS, fyzioterapie

Martina Ježková

Fyzioterapeutka s dlouholetou praxí, lektorka jógy a DNS. Svoje znalosti předává na kurzech téměř po celém světě.

Moje kurzy
Natálka Kursiková - lektorka Centrum Generace Slaný

Natália Kursikova

Těším se na Vás! Budete-li cvičit pravidelně a vědomě, bezpochyby Vás překvapí potenciál a možnosti Vašeho těla!

Moje kurzy