+420 739 008 225 Menu

Hatha joga

Hatha jóga je jedním z nejstarších systémů jógy. Sanskrtské slovo je složeno ze slabiky HA, která reprezentuje mužský element, energii Slunce, zápal, sílu a extroverzi a slabiky THA, která symbolizuje element ženy, chladivou energii Měsíce, jistotu a introvertní sílu. Cílem hathajógové praxe je tedy vyrovnávat tyto dva elementy, hledat harmonii těla, mysli i duše.  
Rozvrh cvičení

Hatha jóga patří ke klidnějším stylům jógy. Po úvodních průpravných cvičeních se plynule přechází k ásánám, ve kterých se setrvává po dobu několika nádechů a výdechů. Setrvání v ásanách přináší nejen důkladné protažení těla, ale poskytuje praktikujícím čas a prostor ke zklidnění mysli a hlubšímu porozumění symbolice jógových ásan. Lekce zahrnuje fyzické cvičení – asány, dechová cvičení – pránájámu i závěrečnou relaxaci. Vhodně zvolené dechové techniky snižují stres, napomáhají lidem s usínáním a mohou zlepšit kvalitu spánku.

Cvičení lze doporučit i naprostým začátečníkům, lidem bez předchozí fyzické průpravy i starším lidem, kteří se nechtějí zcela vzdát fyzické aktivity.

Aktuální kurzy - Hatha joga

Pondělí 19:00
O
Hatha jóga s Elen 17 lekcí (od 29. 1. do…

S kým budete cvičit?

Elen Slavíková - Centrum Generace Slaný

Elena Slavíková

Všichni v jejích lekcích oceňují pohodovou atmosféru, vnímají její klid a životní vyrovnanost.

Moje kurzy
Hanka - lektorka studia Generace

Hana Jirásková Dutta

Slánská rodačka má studijní i životní zkušenosti přímo od zdroje - řadu let žila v Indii. Styl výuky Hanky je klidný a odpovídá tomu, jak se cvičí jóga "u zdroje".

Moje kurzy