+420 739 008 225 Menu

Kdy navštívit fyzioterapeuta s jizvou po porodu

Každá jizva ať po císařském řezu nebo vaginálním porodu s nástřihem či rupturou hráze potřebuje ošetřit.

Některé z maminek si jizvu zvládnou ošetřit samy a nepotřebují odborné vedení. Pokud však o jizvě ,,víte, vnímáte ji“ doporučujeme vyhledat fyzioterapeuta, který se této problematice věnuje, aby oblast vyšetřil, ošetřil a Vás naučil uvolňovací techniky na doma.

Ideální doba ke kontrole u fyzioterapeuta je v období mezi 2-3 měsícem po porodu. Do této doby se se většina obtíží spontánně upraví. Pokud však obtíže přetrvávají, nečekejte další měsíce, informujte svého gynekologa a proberte s ním možnost využití fyzioterapie.

V našem Centru Generace spolupracujeme s několika gynekology ze Slaného a širšího okolí. Bohužel ne všichni gynekologové informují své pacientky o možnosti ošetření fyzioterapeutem. V tomto případě se na nás ženy obrací přímo. Pokud je spolupráce s ošetřujícím gynekologem možná, jsme rádi za vyjádření gynekologa k fyzioterapii, shrnutí průběhu těhotenství, porodu a rekonvalescence po porodu. Tyto informace jsou pro nás a pro terapii velmi důležité.

Ošetřujeme jizvy i několik let staré s velmi dobrým efektem a rychlou úlevou od bolestí. Takže nikdy není pozdě😊

Uvádíme zde několik odkazů na sdružování žen s poporodní tématikou jizev, psychické pohody, sdílení příběhů z poporodního období:

Mgr. Anna Hrbatá (GENERACE)