+420 739 008 225 Menu

DNS

Jedná se o metodu určitého zjištění či zpevnění v dynamice, tedy v pohybu, a to na základě řízení nervové soustavy. Je to metoda, která neléčí primárně pohybový aparát. Léčí jeho řídící centrum, tedy mozek a jeho pohybové programy. Pokud ty jsou v pořádku, pak i tělo bude pracovat správně bez zbytečného přetěžování a vzniku předčasných degenerativních změn.

Aby metoda DNS dobře a rychle fungovala je k tomu ale potřeba terapeut s dostatečnými znalostmi a cítěním. Tato terapie často sklouzne k tomu, že se vleže na zádech a zvednutýma nohama cvičí „dýchání do břicha“. Metoda DNS ale zahrnuje velmi širokou plejádu poloh a cviků a lze v ní velmi pestře variovat dle individuálních potřeba pacienta. Pokud tedy tato metoda u někoho selže, troufám si říci, že to není metodou, ale její nesprávnou aplikací.

V DNS se tedy pohybem léčí pohyb. Pacient je veden k tomu, aby nebyl pasivním příjemcem terapie, ale aby se na ní aktivně podílel, učil se vnímat své tělo a zacházet s ním. Pacient je veden k tomu, aby nad svým tělem získal vládu. Není to tedy terapie, která by vytvářela závislost na terapeutovi. Terapeut je pro pacienta průvodcem na jeho cestě za sebepoznáním.

DNS začátečníci
Cvičení je vhodné pro každého, kdo s touto přirozenou pohybovou terapií začíná a pro ty z vás, kteří ji již několik měsíců cvičíte. Opakování je matka moudrosti a Cvičení dělá mistry. Lekce budou systematicky řazeny od úplných začátků a postupně budeme přidávat.

DNS pokročilí
Cvičení je vhodné pro všechny, kdo s námi prošli alespoň jeden DNS kurz, ve cvičení se orientují a nelimitují je příliš velké zdravotní obtíže. Menší pohybové obtíže nejsou překážkou, ty postupně vypilujeme a zlepšíme. Cvičení bude o něco více fyzicky náročné než pro začátečníky, nicméně stále bude kladen důraz na jeho rehabilitační charakter.